scorecardresearch

Demokrat parti genel başkanı Tokat'ta

294 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, iktidarın kademe kademe meseleyi sadece terör olmaktan çıkartarak siyasal ve toplumsallaşarak bugünlere kadar getirdiğini ileri sürerek, "Bugüne siz getirdiniz, bizler getirmedik" dedi.
Partisinin il kongresine katılmak üzere Tokat'a gelen DP Genel Başkanı Uysal, eski sigara fabrikası önünde karşılandı. Araç konvoyu ile şehir turu atan Uysal, vatandaşlarla tokalaşıp çay içerek sohbet etti. TESOB Başkanı Mehmet Bekçi'yi makamında ziyaret ettikten sonra Birlik Düğün Salonu'nda düzenlenen kongreye geçen DP Genel Başkanı Uysal, partililerin sevinç gösterileri ile karşılandı. DP Tokat İl Başkanı İrfan Alpat'ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Uysal, çözüm sürecini eleştirdi. Her köprünün üzerinde bir şehit ismi yazdığını ifade eden Uysal, "Sayın Başbakan diyor ki; 'Ben gider anlatırım'. Bende merak ediyorum. Vicdanınız sızlamadan bu köprülerin altından nasıl geçeceksiniz" diye konuştu.
Uysal, iktidarın kademe kademe meseleyi sadece terör olmaktan çıkartarak siyasal ve toplumsallaşarak bugünlere kadar getirdiğini ileri sürerek, "Bugüne siz getirdiniz, bizler getirmedik. Vebalini ödeyeceğiniz bu suçu kabulleneceğiniz yerde 'Ne yapalım 30 yıldır mücadele verildi bir netice alınamıyor' diyerek bugün Türkiye'nin önüne böyle bir çözüm süreci altında Türkiye'yi bölecek, parçalayacak, kendi basit menfaatlerini hakikat zanneden gafillerin Türkiye'nin önüne koyduğu bu gerçeği kendi ikballerini şekillendirmek adına, bu posttan bir başkanlık modeli çıkarmak adına beraberinde farkında olmadan önderlik modeli çıkaranlara karşı milletin birliğini savunan DP olarak müsterih olmanızı söylüyorum. Bu gücü, bu iradeyi karşında bulacaktır, bu attıkları adımlardan vazgeçeceklerdir" şeklinde konuştu.