scorecardresearch

HARFİYAT ÇALIŞMASINDA GÖÇÜK

157 izlenme
Kategori Yaşam
Eklenme Tarihi 5 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
HARFİYAT ÇALIŞMASINDA GÖÇÜK

Tokat'ta bir inşaatın harfiyet temel çalışmaları sırasında yanında bulunan ahşaptan oluşan tek katlı bakkal dükkanı’nın çatısı çöktü. Manav sahibi 74 yaşındaki Emin Uyan, abdest aldığı sırada çıkan tırnağını kesmek için dışarı çıkınca olaydan yara almadan kurtuldu.
Olay, öğle saatlerinde Behzat çarşısında yaşandı. Behzat bulvarında bulunan bir inşaat alanının temel kazma sırasında yanında bulunan Emin Uyan'a ait ahşap bakkal dükkanın çatısı çöktü. Büyük bir gürültüye çöken çatı sonrası bakkal dükkanı kullanılmaz hale gelirken olay yerine çok sayıda ambulans, polis ve arama kurtarma ekipleri gönderildi. Kazanın yaşandığı sırada ise dükkan sahibi Emin Uyan, abdest alırken çıkan tırnağını kesmek için dışarıya çıkınca kazadan yara almadan kurtuldu. Olay sonrası bölgede polis güvenlik şeridi çekerken arama kurtarma ekipleri ise göçük altında inceleme yaptı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. İnşaat bekçisi Ali Akgül, çatının bir anda çöktüğünü söyledi.

Bu ikinci kaza

44 yıldır bakkal dükkanı işlettiğini söyleyen Emin Uyan ise, "Bunlar temeli kazarken 'çok yakın girmeyin' dedim. Onlarda, 'bir şey olmaz, yük yok ki binada' diyerek devam ettiler. Kepçe direğin altını oymuş. Bir anda çatır kütür yattı" dedi. Olay sırasında dışarıda olduğunu söyleyen Uyan, "Abdest alıp namaz kılacaktım. 'Tırnağımı kesiyim de öyle' dedim. Tırnağımı kesmeye oyalanmasam ben buzdolabının yanında namaz kılıyor olacaktım. Kamyon girişinde de öyle oldu. Bu ikinci kaza" diye konuştu. Öte yandan aynı yerde 2010 yılında yaşanan kazada, freni boşalan kamyon aynı cadde üzerinde bulunan kahve ve simit dükkanı girmiş kazada 3 kişi ölmüştü.