scorecardresearch

İKTİDAR PARTİSİ İL BAŞKANI KAMUYU TEHDİT EDİYOR 1

189 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
CHP il Başkanı Duran Kum, AK Parti il Başkanı Eyüp Eroğlu’nun yaklaşan yerel seçimler öncesi muhalif partilerden aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerini tehdit ettiğini ileri sürerek, “Biz belgeli konuşuruz, bu söylediklerimiz gerçek. Ama biz Tokat’ı dikta rejimle yönettirmeyiz” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Duran Kum, parti binasında önceki gün basın toplantısı düzenledi. Açıklamasında CHP’li Kum, iktidar partisini ve onun il başkanı Eyüp Eroğlu’nu hedef aldı. Başkan Kum, 11 yıllık AK Parti iktidarı döneminde ülkenin, ‘ben bilirim, ben yaparım’ mantığı ile yönetildiğini savundu. Eroğlu, tehdit ediyor. Yaklaşmakta olan yerel seçimlerle ilgili çalışmalarının devam ettiğini belirten CHP’li Kum, AK Parti Tokat İl Başkanı Eyüp Eroğlu’nun CHP ve diğer partilerden aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerini tehdit ettiğini iddia etti.
Kum, “Şimdi görüyoruz ki son skandal olarak Sayın Ak Parti İl Başkanı arkadaşımız kamu kurumunda CHP ve diğer siyasi partilerden aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerini tehdit ediyor. Biz belgeli konuşuruz. Bu söylediklerimiz gerçek, gerçek dışı değil. Türkiye’de kendi siyasi egosunu tatmin etme ve kendi siyasi imparatorluğunu devam ettirmek isteyen iktidarın kamu üzerindeki baskısını Tokat’ta yaşayan tüm hemşerilerimize duyurmak istiyoruz. Başkan şunu diyor; ‘Benim bu kamu kurumunda beş bin personelim var. Siz buradan aday olursanız, onlara karşı ben size gereğini yapmazsam, o beş bin kişi bana karşı olur’ diyor. Düşünebiliyor musunuz? Türkiye Cumhuriyeti’ndeki kamu kurumları AK Partinin baskı rejimi altında yürütülmektedir. Ak Parti iktidarı kamu kurumlarında çalışan işçi ve memurlardan ellerini çeksin. Şayet çekmezlerse, bu bir uyarıdır. Bundan sonraki süreçlerde bu gibi kurumlarda nasıl bir strateji belirleyerek, iktidarın orda nasıl bir baskı unsuru yaptığını sizlere de belgeyle açıklamaya varız. Tokat’ın içerisinde olan kamu kurumlarında çalışanlara nasıl diyebilirsiniz, “benim, partimin izni olmadan CHP ve MHP hakkında koridorlarda konuşamazsınız” Bu cesareti nerden alıyorsunuz. Sayın Başkan başbakandan aldığı dikta rejim emri ile Tokat’ı da yönetmeye çalışıyor. Ama biz Tokat’ı dikta rejimle yönettirmeyiz. İktidar partisinin il başkanı kamuyu tehdit ediyor. Bundan acı bir şey olabilir mi? Bu insan haklarına suçtur. Bu dikta rejimidir. Yaklaşmakta olan yerel seçimlerde Ak Parti’nin Tokat’ta nasıl baskı yaptığını anlatmaya devam edeceğiz” dedi.
Söylemedim derse bunları belgelendireceğim. İktidar partili yetkililerin kamuda baskıdan ellerini çekmesini isteyen Kum, “Artık 11 yıldır saldırı yeter. Kamunun arkasında duracağız. Bunun takipçisiyiz. Ama çıkıp ben bunları söylemedim diyen başkan varsa, karşına çıkıp bunları belgelendireceğim. Buna da hazırım. Bizde yalan yok. Vatandaşları kandırmak yok. İnsanları ötekileştirmek yok. Duygularıyla oynamak yok. Ama oynayanlara da müsamaha göstermemiz mümkün değildir” diye konuştu.